Ułatwienia dostępu

Portal rekrutacyjny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Dodatkowa rekrutacja na studia pierwszego stopnia 2023/2024

Dodatkowa rekrutacja na studia pierwszego stopnia 2023/2024

Dodatkowa rekrutacja na studia pierwszego stopnia 2023/2024

Wybór odpowiedniej uczelni i kierunku studiów to niełatwe zadanie. Stając przed nim, młodzi ludzie kierują się własnymi zainteresowaniami, potrzebami rynku pracy albo szukają kompromisu między jednym a drugim. Pierwsza tura rekrutacji na studia stacjonarne i niestacjonarne w roku akademickim 2023/2024 właśnie dobiegła końca. Uczelnie opublikowały już listy kandydatów i kandydatek zakwalifikowanych do przyjęcia. Nie wszyscy są z nich zadowoleni. Nadal masz jednak szansę wziąć udział w dodatkowym naborze.

Kto może wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej na studia?

Wielkimi krokami nadchodzi nowy rok akademicki. Osoby zakwalifikowane do przyjęcia, które potwierdziły chęć podjęcia nauki na uniwersytecie, powoli przygotowują się do rozpoczęcia jednego z ważniejszych etapów w życiu. To piękny i wyjątkowy czas. Studiowanie to nie tylko nauka, ale też super atmosfera i przyjaźnie na długie lata. Ze względu na wciąż dostępne wolne miejsca, aktualnie uczelnie prowadzą dodatkowe rekrutacje na niektóre kierunki. Drugie nabory są szansą dla tych, którzy powtarzają maturę, i nieprzyjętych podczas regularnej rekrutacji. To znakomita okazja na podjęcie wymarzonych studiów przez osoby wcześniej niezdecydowane, a także dla tych, którym udział w pierwszym naborze na akademicki pokrzyżowały zdarzenia losowe. Warto podkreślić, że wszyscy kandydaci i kandydatki z rekrutacji uzupełniającej, pozytywnie kończący proces kwalifikacji, będą mogli rozpocząć studia od października, razem z resztą przyjętych na dany rok.

Czy warto brać udział w dodatkowej rekrutacji?

Rekrutacja uzupełniająca to norma na polskich uczelniach. Przeprowadzana jest prawie na wszystkich uniwersytetach, również tych najlepszych. Czy warto śledzić pojawiające się na ten temat informacje? Zdecydowanie tak! Dodatkowy nabór jest po to, aby móc podjąć wymarzone studia. To ostatnia szansa na rozpoczęcie nauki w nadchodzącym roku akademickim. Uczelnie nie weryfikują w żaden sposób powodów, dla których kandydaci/kandydatki ubiegają się o przyjęcie w dodatkowym naborze. To duży plus.

Terminy rekrutacji uzupełniającej na studia 2023/2024

Zazwyczaj szkoły wyższe ogłaszają drugi nabór po zakończeniu tury podstawowej, kiedy dysponują jeszcze wolnymi miejscami. Dzieje się to najczęściej po opublikowaniu listy kandydatów i kandydatek, którzy zostali zakwalifikowani do przyjęcia. Takie osoby muszą dokonać wpisu na studia w dziekanacie i złożyć wymagane dokumenty. Nie każdy jednak, kto został wstępnie zakwalifikowany, potwierdza ostatecznie chęć nauki — niektórzy maturzyści i maturzystki wybierają inne kierunki, na które także aplikowali. W takim przypadku wciąż jeszcze zostają wolne miejsca i na nie będzie prowadzona rekrutacja uzupełniająca. Każda uczelnia, a nawet wydział, może indywidualnie wyznaczyć harmonogram naborów. Szczegóły dotyczące dodatkowej rekrutacji znajdują się na stronach internetowych poszczególnych uniwersytetów. Warto śledzić też komunikaty w systemach rekrutacyjnych.

Dodatkowa rekrutacja na studia 2023/2024 – sprawdź, gdzie warto złożyć dokumenty!

Dodatkowy nabór to świetne rozwiązanie dla osób, których z jakiegoś powodu nie zakwalifikowano na wybrany kierunek podczas pierwszej tury. Jeśli komuś nie udało się dostać w tym terminie, uspokajamy. Aktualnie nabór dodatkowy trwa na uczelniach humanistycznych, społecznych, ekonomicznych, technicznych i przyrodniczych m.in. w Małopolsce, Śląsku i województwie lubelskim. 

Wolne miejsca na studiach pierwszego stopnia dostępne są między innymi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (UEK). Drogi kandydacie i kandydatko, mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Dodatkowy nabór na krakowskim UEK-u dotyczy najbardziej prestiżowych i przyszłościowych kierunków jak europeistyka, gospodarka przestrzenna czy inżynieria jakości produktu. Jeśli jesteś osobą ciekawą świata, która chce rozwijać swoje zainteresowania możliwie szeroko, dobrym wyborem będą studia I stopnia na kierunku nauki społeczne stosowane. Chciałbyś w przyszłości zdobyć interesującą pracę w środowisku międzynarodowym, a zarazem zależy Ci na poszerzeniu kompetencji językowych? W takiej sytuacji ciekawą opcją będą zajęcia prowadzone w języku obcym, jak chociażby cieszące się coraz większym zainteresowaniem Global finance and accounting. Jeśli wciąż jesteś zdeterminowany, aby studiować, wybierz kierunek, który pasuje do Ciebie najbardziej i nie zwlekaj z rejestracją. Miejsca szybko się zapełniają!

Dodaj komentarz