Ułatwienia dostępu
Gospodarki i Administracji Publicznej
Gospodarki Przestrzennej i Studiów Miejskich
Pierwszy
Inżynier
Stacjonarny, niestacjonarny
Polski
Przedmiot pierwszy: język obcy
Przedmiot drugi (do wyboru): geografia, historia, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie
Planowanie i Inżynieria Przestrzenna
Gospodarka przestrzenna w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie to interdyscyplinarny kierunek studiów, który łączy w sobie elementy ekonomii, geografii, urbanistyki, architektury, socjologii, planowania przestrzennego i polityki publicznej, co pozwala na zdobycie kompleksowej wiedzy w zakresie rozwoju przestrzennego. Głównym celem gospodarki przestrzennej jest badanie i kształtowanie procesów rozwoju przestrzennego, czyli sposobu, w jaki miasta, regiony, kraje funkcjonują i się rozwijają. Studia na naszej uczelni nakierowane są przede wszystkim na ekonomiczne aspekty gospodarowania przestrzenią i gospodarowania w przestrzeni, a absolwenci naszego kierunku są bardzo cenieni na rynku pracy.
Szczegółowe informacje można pozyskać pod linkiem: studia inżynierskie Gospodarki Przestrzennej (pdf). Zapraszamy też do obejrzenia filmiku o kierunku (YT).
Absolwenci kierunku gospodarka przestrzenna mogą znaleźć zatrudnienie w różnych instytucjach i firmach związanych z planowaniem przestrzennym, inwestycjami publicznymi, rynkiem nieruchomości, polityką regionalną i zagospodarowaniem terenów. Mogą pracować w administracji publicznej na różnych szczeblach (np. w urzędach miast i gmin, województw, ministerstw), a także w firmach doradczych i konsultingowych świadczących usługi z zakresu planowania przestrzennego i inwestycyjnego. Możliwa jest też kariera naukowa.
Interdyscyplinarność, praktyczność, elastyczność, możliwości rozwoju i kariery.
Studia przygotowują specjalistów w kształtowaniu przestrzennej organizacji rozwoju społeczno-gospodarczego, w tym do:
Planowanie i Inżynieria Przestrzenna
Specjalność ta skupia się na projektowaniu i zarządzaniu przestrzenią, z uwzględnieniem zarówno aspektów technicznych, jak i społecznych. Studenci zdobywają wiedzę m.in. z zakresu urbanistyki, architektury krajobrazu, budownictwa, transportu i komunikacji, systemów informacji przestrzennej, zarządzania infrastrukturą oraz prawa.
Rekrutacja:
mgr Magdalena WOJAKOWSKA
lic. Kornelia DUBAS
mgr Magdalena SKOWINIAK-JAŁOCHA
mgr inż. Edyta JANICKA