Ułatwienia dostępu
Transport i spedycja
Nauk o Zarządzaniu i Jakości
Nauk o Jakości i Zarządzania Produktem
Pierwszy (studia 7 semestralne)
Inżynier
Stacjonarny, niestacjonarny
Polski
Przedmiot pierwszy: matematyka
Przedmiot drugi (do wyboru): geografia, język obcy, fizyka, chemia, wiedza o społeczeństwie
Kierunek Transport i spedycja stanowi optymalną ofertę dla studentów pragnących zdobyć wiedzę, kompetencje i umiejętności z zakresu transportu i spedycji, które w połączeniu z wiedzą z innych powiązanych dziedzin nauki, będą pozwalały na dalszy rozwój osobisty i dużą elastyczność w dokonywaniu wyboru ścieżki kariery zawodowej.
Kierunek umożliwia zdobycie szerokiej wiedzy na temat branży transportowo-spedycyjnej. Studenci zapoznają się z zagadnieniami efektywnego organizowania transportu krajowego jak również międzynarodowego oraz ze specyfiką zarządzania firmą transportową. W oparciu o przygotowany plan studiów dąży się do zapewniania studentom wszechstronnego, akademickiego wykształcenia, dbając przy tym o właściwe przygotowanie specjalistyczne do pracy zawodowej.
Świadectwo ukończenia studiów II stopnia (magisterskich) upoważnia do ubiegania się o certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie drogowym rzeczy (CPC) w drodze zwolnienia z całości egzaminu pisemnego na certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie drogowym rzeczy.
Absolwenci kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w:
Program studiów oferuje wieloobszarowe, a zarazem unikatowe kompetencje niezbędne na rynku pracy w branży TSL. Umożliwia praktyczne zdobywanie wiedzy poprzez wizyty studyjne, praktyki studenckie w przedsiębiorstwach oraz zajęcia prowadzone przez praktyków. Oferta programowa uwzględnia angażujące formy zajęć: laboratoria, konwersatoria; nowoczesne formy nauczania: cases studies, learning by doing, nauczanie problemowe, a także możliwość zdobycia dodatkowych certyfikatów potwierdzających kompetencje absolwenta.
Studenci kierunku mogą rozwijać swoje zainteresowania korzystając z bogatej oferty przedmiotów do wyboru, a także angażując się w prace kół naukowych działających przy katedrach Instytutu, w tym m.in.: Koło Naukowe Laboratorium Przyszłości FutureLAB; Koło Naukowe Zarządzania Jakością, Koło Naukowe Opakowalnictwa Towarów KNOT.
Wykładowcy tego kierunku są bardzo wysoko oceniani przez studentów.
Rekrutacja:
mgr Magdalena WOJAKOWSKA
lic. Kornelia DUBAS
mgr Magdalena SKOWINIAK-JAŁOCHA
mgr inż. Edyta JANICKA
Na stronach internetowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie są stosowane pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.