Ułatwienia dostępu

Portal rekrutacyjny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Transport i spedycja – II stopień

Transport i spedycja – II stopień

Kierunek

Transport i spedycja

Kolegium

Nauk o Zarządzaniu i Jakości

Instytut

Nauk o Jakości i Zarządzania Produktem

Stopień

Drugi (studia 3 semestralne)

Tytuł zawodowy

Magister

Tryb

Stacjonarny, niestacjonarny

Język wykładów

Polski

O kierunku

Transport i spedycja jest kierunkiem, którego wiodącym celem jest przygotowanie Studenta do realizacji zadań w branży transportowo-spedycyjnej w zakresie spełniania wymagań technicznych i jakościowych podczas przewozu towarów z uwzględnieniem uwarunkowań prawno-ekonomicznych. Program studiów pozwala na nabycie odpowiednich kwalifikacji, które umożliwiają właściwe zarządzanie i sterowanie transportem z zastosowaniem nowoczesnych metod, urządzeń oraz technologii informatycznych.

Dyplom ukończenia studiów upoważnia do ubiegania się o certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie drogowym rzeczy (CPC) w drodze zwolnienia z całości egzaminu pisemnego na certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie drogowym rzeczy, zgodnie z art. 38a ust. 1 Ustawy o transporcie drogowym.

Absolwenci nabywają wiedzę z zakresu dyscypliny nauk o zarządzaniu i jakości, zapoznają się z zasadami funkcjonowania gospodarki transportowej i rynków transportowych, prawnymi aspektami dostępu do rynku międzynarodowych przewozów drogowych oraz rynku usług transportu, przeładunku, dokumentacji i narzędziami informatycznymi stosowanymi w działalności transportowo-spedycyjnej oraz z formalnościami granicznymi i procedurami celnymi. Są przygotowani do realizacji procedur w celu spełniania norm technicznych, wymagań prawnych i jakościowych dotyczących pakowania, znakowania, załadunku i wyładunku oraz przewozu różnych ładunków w tym szczególnie towarów specjalnych i niebezpiecznych.

Program studiów
Perspektywy zawodowe

Absolwenci kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w:

  • przedsiębiorstwach zarządzających własną flotą transportową,
  • przedsiębiorstwach przewozowych i spedycyjnych,
  • działach transportu, logistyki i spedycji,
  • samorządach gospodarczych i instytucjach państwowych, w których występują działania m.in. kontrolne związane z przewozem towarów różnych gałęziach transportu.
Atuty kierunku
  • Interdyscyplinarność, elastyczność, a także możliwości rozwoju i kariery na rynku pracy w branży TSL.
  • Kierunek umożliwia praktyczne zdobywanie wiedzy i doświadczenia poprzez wizyty studyjne, praktyki studenckie w przedsiębiorstwach.
  • Wysokiej klasy kadra specjalistów – akademicy i praktycy z branży TSL.