Ułatwienia dostępu
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Nauk o Zarządzaniu i Jakości
Nauk o Jakości i Zarządzania Produktem
Drugi (studia 3 semestralne)
Magister
Stacjonarny, niestacjonarny
Polski
Studia na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji umożliwiają zdobycie wiedzy i umiejętności w obszarze projektowania produktów, procesów i systemów. Kierunek ten skutecznie łączy wiedzę z dziedziny nauk o zarządzaniu i jakości z naukami technicznymi, umożliwiając zdobycie zarówno kompetencji menedżerskich, jak i umiejętności dostosowywania metod zarządzania do bieżących trendów i zmian w gospodarce. Absolwenci przygotowani są do aktywnego uczestnictwa w życiu gospodarczym i społecznym, podejmowania decyzji związanych z organizacją i zarządzaniem produkcją oraz skutecznego wykorzystywania narzędzi wspierających procesy decyzyjne. Ich umiejętności są cenione w takich obszarach jak: badania i rozwój, projektowanie procesów produkcyjnych, produkcja, eksploatacja, serwis.
Dzięki międzyobszarowej wiedzy zdobytej podczas studiów Absolwent tego kierunku może rozwijać karierę specjalisty ds. zarządzania procesami w dużych przedsiębiorstwach z różnych obszarów gospodarki (B2B i B2C), o szerokiej specjalizacji stanowisk:
Absolwenci tego kierunku wyposażeni są nie tylko w umiejętności menadżerskie, ale także posiadają zdolność rozwiązywania problemów technicznych z zakresu inżynierii, w tym projektowania nowych i optymalizowania istniejących procesów technologicznych, systemów produkcyjnych i eksploatacyjnych; nadzorowania obiektów i systemów zarządzania; doboru i szkolenia personelu. Absolwenci tego kierunku otrzymują także wiedzę z zakresu ekologii przemysłowej; marketingu i logistyki.
Kierunek został wyróżniony w 2021 roku certyfikatem „Studia z przyszłością”.
Studenci kierunku mogą rozwijać swoje zainteresowania korzystając z bogatej oferty kół naukowych działających przy Katedrach Instytutu.
Wykorzystanie nowoczesnego laboratorium projektowania i technologii druku 3D daje absolwentom konkretną wiedzę i doświadczenie, które mogą zastosować w praktyce biznesowej. Współpraca z otoczeniem biznesowym umożliwia dostosowanie programu studiów do aktualnych technologii stosowanych w przemyśle, co zapewnia absolwentom konkurencyjność na rynku pracy.
Realizacja procesu kształcenia odbywa się z wykorzystaniem innowacyjnych metod kształcenia, takich jak: metoda projektowa, eyetracking, interaktywne zajęcia online, symulacje biznesowe, case study.
Rekrutacja:
mgr Magdalena WOJAKOWSKA
lic. Kornelia DUBAS
mgr Magdalena SKOWINIAK-JAŁOCHA
mgr inż. Edyta JANICKA
Na stronach internetowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie są stosowane pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.