Ułatwienia dostępu
Gospodarki i Administracji Publicznej
Politologii, Socjologii i Filozofii
Drugi
Magister
Stacjonarny, niestacjonarny
Polski
Na kierunku kształceni są specjaliści w zakresie analizy międzynarodowych procesów polityczno-społecznych i gospodarczych świata. Studenci poznają w zaawansowanym stopniu zagadnienia dotyczące międzynarodowych systemów politycznych, stosunków gospodarczych, współpracy w obszarze kultury oraz ich różnorodnych i złożonych uwarunkowań. Kierunek ma charakter interdyscyplinarny, sytuując procesy międzynarodowe w dynamicznym kontekście politycznym, gospodarczym i społeczno-kulturowym.
Wybrane przedmioty:
Kierunek uzyskał Międzynarodowy Certyfikat Akredytacji ACQUIN ważny do 30 września 2029 roku.
Absolwenci kierunku stosunki międzynarodowe posiadają szereg umiejętności z zakresu analizy problemów międzynarodowych i globalnych. Interdyscyplinarność studiów otwiera szerokie perspektywy zatrudnienia, nie tylko w instytucjach związanych z dziedziną stosunków międzynarodowych.
Potencjalne miejsca zatrudnienia to:
Stosunki Międzynarodowe to kierunek interdyscyplinarny otwierający możliwości zdobycia pracy na wielu poziomach, krajowym i międzynarodowym, przedsiębiorstwach prywatnych i sektorze publicznym.
Studia na kierunku Stosunki Międzynarodowe dają ogromne możliwości indywidualnego kształtowania swojego programu studiów, w zależności od kierunkowych zainteresowań studiujących. Aż 1/3 zaliczanych przedmiotów w toku studiów może być samodzielnie wybierana przez studiujących spośród propozycji zgłaszanych przez nauczycieli akademickich całej Uczelni.
Powstanie kierunku zainicjował prof. Aleksander Surdej, aktualnie ambasador Rzeczpospolitej Polskiej przy OECD.
Przedmioty specjalności łączą teorię z praktyką, co wpływa na pozytywną ocenę przez potencjalnych pracodawców, współtworzących jej program. Absolwenci odnajdą się w pracy dla biznesu, instytucji badawczo-analitycznych, dziennikarstwa, organizacji pozarządowych na obszarze Europy i Azji.
Celem specjalności jest przekazanie studentom niezbędnych narzędzi do analizowania działań podejmowanych przez różne organizacje i agendy międzynarodowe, oraz przygotowanie ich do pracy w krajowych i międzynarodowych organizacjach zajmujących się rozwiązywaniem międzynarodowych problemów publicznych.
Rekrutacja:
mgr Magdalena WOJAKOWSKA
lic. Kornelia DUBAS
mgr Magdalena SKOWINIAK-JAŁOCHA
mgr inż. Edyta JANICKA