Ułatwienia dostępu

Portal rekrutacyjny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Czy opłaca się inwestować czas w studia magisterskie? Jakie są perspektywy i wynagrodzenia?

Czy opłaca się inwestować czas w studia magisterskie? Jakie są perspektywy i wynagrodzenia?

Czy opłaca się inwestować czas w studia magisterskie? Jakie są perspektywy i wynagrodzenia?

Zakończenie edukacji na poziomie licencjata czy inżyniera wydaje się kuszącą opcją – w ten sposób macie już wyższe wykształcenie i możecie w pełni realizować się zawodowo. Czy we współczesnym świecie studia magisterskie w ogóle mają sens? W jakim stopniu pracodawcy biorą je pod uwagę podczas ustalania wynagrodzenia?

Praca Magisterska

Magisterka – stopień na drodze do sukcesu

 
Warto podkreślić pewną oczywistość: stopień licencjata lub inżyniera nie oznacza jeszcze zakończenia edukacji. Bardzo często wybór specjalizacji następuje dopiero na poziomie magisterki. Już choćby z tego powodu warto poświęcić czas na dalsze studiowanie.
Posiadany dyplom może mieć również duże znaczenie w kontekście wyboru kandydata na dane stanowisko oraz zaproponowania mu pensji. Jeśli więc macie taką możliwość – dołóżcie starań, aby zdobyć tytuł magistra.
 

Gospodarka przestrzenna


Do ciekawszych kierunków, oferowanych przez uczelnie idące z duchem czasu, należy niewątpliwie gospodarka przestrzenna. Ta interdyscyplinarna nauka łączy w sobie elementy ekonomii, urbanistyki, geografii, architektury, ale także socjologii czy polityki społecznej. W obszarze zainteresowań absolwenta znajdują się procesy zachodzące we współczesnych miastach, podlegających stałemu rozwojowi.
Kto poszukuje osób, które ukończyły ten kierunek? Przede wszystkim jednostki administracji publicznej: urzędy gmin, miast i województw, ministerstwa, a także instytucje i firmy zajmujące się planowaniem przestrzennym. A większość z tych podmiotów wymaga od pracowników tytułu magistra.

Stosunki międzynarodowe


Trudno wyobrazić sobie skuteczne prowadzenie polityki państwa bez znajomości skomplikowanych procesów zachodzących na arenie międzynarodowej. Co więcej, również biznes obejmujący kontakty z innymi krajami musi korzystać z doświadczenia politologów. Z tych właśnie przyczyn stosunki międzynarodowe to szczególnie popularny kierunek studiów.
Ponieważ zatrudnienia w tym obszarze będziecie szukać głównie w instytucjach publicznych i w poważnych firmach, magisterka może stać się kluczem otwierającym drzwi do sukcesu.

Informatyka stosowana


Współczesny świat ulega coraz szerszej komputeryzacji. To informacja i efektywne zarządzanie nią coraz częściej stanowią główną wartość przedsiębiorstw. Pracy dla specjalistów IT nigdy więc nie zabraknie – zwłaszcza dla tych doskonale wykształconych.
To na poziomie studiów II stopnia możecie wybrać specjalizację, w której czujecie się najlepiej – systemy informacyjne, dzięki którym będziecie mogli sprawować kontrolę nad ogromnymi pakietami danych, lub systemy inteligentne, po których staniecie się projektantami technologii jutra.

Analityka gospodarcza


Uczelnie szanujące studenta proponują im kierunki skorelowane z zapotrzebowaniem na rynku pracy. Prognozy na najbliższe dekady są jednoznaczne: brakuje specjalistów od wieloskładnikowej analizy ekonomicznej wspieranej nowoczesnymi technologiami. Dzięki uzyskaniu dyplomu otworzycie sobie wiele drzwi i zapewnicie doskonałe warunki finansowe.
W związku z ambitnymi i odpowiedzialnymi zadaniami, jakie czekać Was będą na co dzień, preferowani będą jednak kandydaci posiadający wykształcenie magisterskie.

 

Global business services


Marzy Wam się kariera w międzynarodowej, prestiżowej korporacji? Studia z zakresu Global Business Services mogą okazać się dokładnie tym, czego potrzebujecie, aby rozpocząć współpracę z największymi światowymi graczami rynkowymi. Prowadzone są one w j. angielskim, dzięki czemu wkraczacie w branżę przygotowani do komunikacji z podmiotami reprezentowanymi przez osoby różnej narodowości.
Za wyjątkowo wysokimi zarobkami i ciekawymi projektami, musi stać gruntowne wykształcenie – koniecznie na poziomie magistra.

Rynki finansowe

Droga do sukcesu bywa bardzo wymagająca. Nie zaszkodzi zatem nieco ją uprościć – oczywiście w dopuszczalnym zakresie. To właśnie zyskacie dzięki magisterce na kierunku rynki finansowe – jedynym w kraju umożliwiającym zdobycie licencji doradcy inwestycyjnego bez dodatkowego egzaminu.
W toku studiów poznacie mechanizmy ekonomii w skali mikro i makro, nauczycie się analizować wieloskładnikowe dane finansowe i doradzać zleceniodawcom w kwestii dopasowania instrumentów idealnych dla ich potrzeb.

To, czy studia II stopnia okażą się czasem dobrze wykorzystanym czy zmarnowanym, zależy w głównej mierze od Was. Jeśli poświęcicie się nauce i zdobywaniu doświadczenia w branży (np. w trakcie stażów), niewątpliwie przetrzecie własne szlaki do sukcesu.

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Dodaj komentarz