Ułatwienia dostępu

Portal rekrutacyjny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Rekrutacja uzupełniająca na UEK 2022 – ostatnia szansa na wymarzone studia

Rekrutacja uzupełniająca na UEK 2022 – ostatnia szansa na wymarzone studia

Rekrutacja uzupełniająca na UEK 2022 – ostatnia szansa na wymarzone studia

Nie udało Ci się dostać na wymarzony kierunek? A może nie zdążyłeś/aś złożyć dokumentów w terminie? Jeszcze nic straconego! Trwa rekrutacja uzupełniająca, która jest ostatnią szansą na rozpoczęcie studiów w tym roku. Na czym to polega i jakie kierunki warto wziąć pod uwagę? Koniecznie przeczytaj nasz krótki poradnik! Może się okazać, że wciąż masz możliwość aplikowania.
Dodatkowa Rekrutacja Ok

Na czym polega rekrutacja uzupełniająca

Rekrutacja uzupełniająca jest przeprowadzana przez większość uczelni w sytuacji, gdy limit miejsc na dany kierunek nie został wyczerpany. Zdarza się to bardzo często, ponieważ większość przyszłych studentów zapisuje się na kilka kierunków, aby zwiększyć swoje szanse na przyjęcie. W takiej sytuacji ostatecznie i tak mają możliwość złożenia dokumentów na tylko jedne, wybrane studia, a na pozostałych kierunkach zwalniają się miejsca. Dlatego jeśli wcześniej zabrakło Ci punktów, koniecznie spróbuj aplikować ponownie. Może się okazać, że miejsce na wymarzonym kierunku wciąż na Ciebie czeka.

Wykorzystaj tę szansę również, jeśli z jakichś powodów nie udało Ci się złożyć dokumentów na czas lub np. składałeś/aś odwołanie od wyników matury. 

To ostatni dzwonek dla tych, którzy chcą rozpocząć naukę na uczelni jeszcze w tym roku. Na jakie studia warto aplikować na UEK w rekrutacji uzupełniającej w 2022 roku?

Administracja

Jeżeli interesują Cię zagadnienia związane z prawem, zarządzaniem czy ekonomią, to administracja będzie doskonałym kierunkiem dla Ciebie. Jako absolwent/ka masz szansę na zatrudnienie zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym — między innymi w administracji samorządowej, służbach mundurowych czy organizacjach pozarządowych. Kierunek jest prowadzony przez wykwalifikowanych nauczycieli akademickich oraz praktyków. Dzięki temu studenci otrzymują nie tylko niezbędną wiedzę, ale także umiejętności umożliwiające im sprawne funkcjonowanie w sektorze publicznym oraz biznesie.

Global Finance and Accounting

W przyszłości pragniesz podjąć pracę w międzynarodowym środowisku biznesowym, a może szukasz innowacyjnego kierunku w języku angielskim? Global Finance and Accounting to studia stworzone dla Ciebie. By otworzyć ten kierunek, UEK podjął współpracę z ponad 25 korporacjami międzynarodowymi. Dzięki temu student ma szansę zapoznać się z realnymi wyzwaniami funkcjonowania centrum usług dla biznesu i w przyszłości zostać cenionym na rynku pracy specjalistą.

Studia miejskie

Czy wiesz, że obecnie miasta są dominującym środowiskiem życia człowieka? Według szacunków do 2050 roku w aglomeracjach miejskich będzie żyło ponad 70% całej populacji. Dlatego narodziła się potrzeba powstania kierunku, jakim są studia miejskie. Kształcą one specjalistów, którzy znają problemy miast, potrafią jej identyfikować, tworzyć strategie rozwoju czy projektować i realizować badania społeczne.

Inżynieria jakości produktu

To ciekawa propozycja dla osób poszukujących interdyscyplinarnych kierunków inżynierskich. Plan studiów łączy w sobie przedmioty z zakresu nauk przyrodniczych, zarządzania oraz ekonomii. Kierunek umożliwia studentom także odbycie praktyk w przedsiębiorstwach, dzięki czemu mają oni możliwość zdobycia doświadczenia jeszcze przed rozpoczęciem pracy zawodowej. Absolwenci tego kierunku mogą ubiegać się o stanowisko w przedsiębiorstwach produkcyjnych, firmach handlowych i usługowych, czy laboratoriach badawczych.

Zarządzanie i inżynieria produkcji

Kierunek ten pozwoli Ci zdobyć wiedzę dotyczącą zarządzania procesami produkcyjnymi na wszystkich jej etapach. Plan studiów obejmuje nie tylko kwestie technologiczne, ale także ekonomiczne czy prawne. Absolwent/ka zyskuje kompleksową wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności organizacyjne i menedżerskie. Dzięki temu może ubiegać się o stanowisko nawet w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych czy jednostkach badawczych.

A ty, jaki kierunek chcesz studiować? Jeszcze nie jest za późno, by zacząć w tym roku.

Weź udział w rekrutacji uzupełniającej i zacznij realizować swoje marzenia!

Dodaj komentarz