Ułatwienia dostępu
■ Cudzoziemcem jest każda osoba nie posiadająca polskiego obywatelstwa. Osoby, które posiadają jednocześnie polskie obywatelstwo oraz obywatelstwo innego państwa lub kilku innych krajów, są traktowane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jak obywatele polscy.
■ Studia dla cudzoziemców są płatne.
Wyjątek stanowią przypadki wymienione w art. 79 ust. 1 pkt. 5 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o Szkolnictwie Wyższym i nauce:
Opłat za kształcenie na studiach stacjonarnych w języku polskim nie pobiera się od:
Zwolnienie cudzoziemca z opłat może nastąpić również na podstawie:
■ Legalizacja dyplomu/apostille
■ Ubezpieczenie zdrowotne
■ Legalizacja pobytu
■ Uwaga!
Sprawdź czy spełniłeś kryteria kwalifikacji. Pamiętaj, że tylko poprawnie wypełniony i opłacony formularz rekrutacyjny/rejestracyjny jest brany pod uwagę podczas rekrutacji!
■ Po ogłoszeniu listy zakwalifikowanych do przyjęcia, osoby zdecydowane podjąć studia w UEK zobowiązane będą do dostarczenia następujących dokumentów:
■ UWAGA! W imieniu kandydata dokumenty może złożyć inna osoba. W takim przypadku wymagane jest pełnomocnictwo (nie musi być potwierdzone notarialnie). Pełnomocnik musi posiadać:
Druk pełnomocnictwa dostępny jest w zakładce Dokumenty do pobrania oraz w IRK w Zgłoszeniach rekrutacyjnych – Dokumenty i dalsze kroki.
■ Przed rozpoczęciem studiów każdy cudzoziemiec zobowiązany jest dostarczyć następujące dokumenty:
■ Legitymacja studencka będzie wydana po dostarczeniu dokumentów wymaganych w III etapie.
■ W przypadku nie wypełnienia limitów przyjęć na poszczególne kierunki studiów stacjonarnych, będzie przeprowadzona dodatkowa rekrutacja we wrześniu, a terminy i kierunki zostaną ogłoszone na stronie internetowej uczelni po zamknięciu kwalifikacji na studia w pierwszym terminie.
■ Cudzoziemcy podejmujący studia na kierunkach prowadzonych w języku polskim, mogą uczestniczyć w lektoracie z języka polskiego.
■ Zakwalifikowanie na studia nie oznacza przyjęcia na studia. Kandydat zostanie przyjęty na studia w momencie doręczenia dokumentów oraz pod warunkiem, że wyniki matur wpisane do ankiety osobowej będą zgodne z wynikami przeliczonymi z przedstawionego w II etapie świadectwa.
■ Niedopełnienie obowiązku i niezłożenie wymaganych w II etapie dokumentów jest równoznaczne z rezygnacją z ubiegania się o przyjęcie na dany kierunek studiów.
■ Dokumenty wymagane w II etapie należy składać w specjalnej teczce, którą kandydat otrzyma w momencie doręczenia dokumentów.
■ Od decyzji odmowy przyjęcia na studia wydanej przez Uczelnianą Komisję Rekrutacyjną przysługuje odwołanie do Rektora. Odwołanie należy złożyć osobiście lub przesłać na adres: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków, Budynek Główny, pok. 108.
■ Dla kandydatów cudzoziemców orgaznizowane są odpłatne intensywne roczne kursy języka angielskiego i języka polskiego, których celem jest pomoc w osiągnięciu biegłości językowej, wymaganej do podjęcia studiów na UEK. Po zakończeniu kursu przygotowawczego uczestnicy podchodzą do egzaminu końcowego, po którym otrzymują zaświadczenia i samodzielnie ubiegają się o przyjęcie na studia w Uniwersytecie.
■ Szczegółowe informacje o kursach i zapisach znajdują się na stronie Biura Programów Zagranicznych:
Rekrutacja:
mgr Magdalena WOJAKOWSKA
lic. Kornelia DUBAS
mgr Magdalena SKOWINIAK-JAŁOCHA
mgr inż. Edyta JANICKA