Ułatwienia dostępu

Portal rekrutacyjny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Jak wybrać najlepsze miasto na studia? Czy warto studiować w Krakowie?

Jak wybrać najlepsze miasto na studia? Czy warto studiować w Krakowie?

Jak wybrać najlepsze miasto na studia? Czy warto studiować w Krakowie?

Na początku studenckiej drogi czeka Was wiele ważnych wyborów: w jakim kierunku się kształcić? Uczyć się stacjonarnie, czy dziennie? Z którym akademickim miastem związać swoją przyszłość? Podjęta decyzja może zaważyć na całym Waszym życiu, dlatego warto poświęcić chwilę na gruntowne przemyślenie sprawy.

 

Krakow, Poland. Main Square With Saint Mary Church. Big City Square. Aerial Drone View

Kraków – miasto studentów i dobrych uczelni


Podczas wybierania miasta idealnego do kontynuowania edukacji, trzeba wziąć pod uwagę wiele zmiennych: odległość od stałego miejsca zamieszkania, dostępność interesujących Was kierunków, możliwości finansowe (w tym opcja skorzystania ze stypendiów).

Osoby poszukujące lokalizacji słynącej zarówno z nauczania na najwyższym poziomie, jak i z atrakcyjnego życia studenckiego, nie mogą w swoich rozważaniach pominąć Krakowa. Była stolica Polski może poszczycić się uczelniami sytuowanymi wysoko w corocznych rankingach europejskich i światowych. Jednocześnie młodzież nie będzie tutaj narzekać na nudę z uwagi na bogatą ofertę naukową, kulturalna i rozrywkową miasta.

Turystyka i rekreacja

 

Coraz więcej miejscowości odchodzi od przemysłu i pozycjonuje się w turystyce, a prócz tego istnieje oczywiście cała lista klasycznych rejonów wypoczynkowych. Wszystkie one potrzebują racjonalnego zarządzania produktem – i tego właśnie nauczycie się na kierunku turystyka i rekreacja.

Zdobędziecie wiedzę i kluczowe umiejętności w zakresie HoReCa (czyli branży hotelarsko-restauracyjnej), a zajęcia prowadzone w formie wykładów i ćwiczeń obfitujących w ciekawe projekty, przygotują Was również do prowadzenia obiektu Spa&Wellness czy pracy w biurze podróży lub organizacji eventowej.

Swoją przyszłość po tym kierunku możecie związać z Krakowem – w mieście popyt na specjalistów z branży turystycznej jest nieustannie wysoki.

Transport i spedycja


Trudno wyobrazić sobie współczesną gospodarkę, a zwłaszcza handel, bez sprawnie przebiegających procesów logistycznych. Na kierunku Transport i spedycja poznacie tajniki tej branży, dzięki czemu staniecie się specjalistami z zakresu efektywnego organizowania wysyłek oraz importu i eksportu – wewnętrznego, krajowego i zagranicznego.

Możliwości rozwoju zawodowego są w tym przypadku bardzo rozległe, ponieważ większość firm musi nie tylko wyprodukować, ale także dostarczyć towary do klientów. W samym tylko Krakowie działa kilkadziesiąt przedsiębiorstw spedycyjnych o różnorodnym charakterze – jest to więc świetny wybór dla wszystkich, którzy karierę wiążą ze stolicą Małopolski.

Studia miejskie


Urban studies nie mają jeszcze w Polsce długiej tradycji – tym lepiej z perspektywy studentów tego kierunku, automatycznie trafiających na listę najbardziej poszukiwanych specjalistów.

W toku nauki dowiecie się, jak sprawnie koordynować wszystkie procesy związane z funkcjonowaniem współczesnego miasta. Jest to więc zadanie śmiałe, ale tym bardziej dające ogromną satysfakcję, a także niemałe zarobki. Studia miejskie mają charakter interdyscyplinarny – łączą w sobie wiadomości z zakresu ekonomii, administracji, ekologii, polityki społecznej i kultury. To propozycja dla ambitnych i lubiących brać sprawy w swoje ręce.

Fachowców kształconych na tym kierunku potrzebują przede wszystkim współczesne metropolie, a wśród nich Kraków.

Administracja


Popularność kierunku może mieć dwojaki wpływ na poziom nauczania – zaniżać go (zwłaszcza na nieznanych, prywatnych uczelniach) lub podwyższać (taka sytuacja ma miejsce głównie w prestiżowych szkołach wyższych). Wybór uczelni ma więc ogromne znaczenie dla przyszłego administratora – decyduje o zakresie kompetencji, jakie będzie on mógł zaoferować przyszłemu pracodawcy.

W samym Krakowie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu administracji jest ogromne, ale po ukończeniu tego kierunku znajdziesz pracę dosłownie wszędzie – nie ma bowiem w kraju miejscowości, w których nie funkcjonują podmioty publiczne.

Europeistyka


Na przestrzeni niemal 20 lat Polska stała się silnym członkiem Unii Europejskiej. Oznacza to zapotrzebowanie na specjalistów, rozumiejących złożoność procesów rządzących wspólnotą, umiejących skutecznie zarządzać przyznanymi środkami, jak i poruszać się w strukturach UE i meandrach współpracy międzynarodowej.

Wszystkiego, co niezbędne, dowiecie się na kierunku europeistyka, łączącym w sobie elementy ekonomii, politologii i nauk pokrewnych. Znalezienie pracy będzie łatwe zwłaszcza w dużych miastach na terenie całego kraju, jak i UE.

W kwestii studiów każdy wybór ma znaczenie. Nie podejmujcie decyzji pod wpływem emocji – zarówno kierunek nauczania, jak i miasto, w którym będziecie pobierać naukę, może zadecydować o całej Waszej przyszłości.

 
 
 

 

 
 

Dodaj komentarz