Ułatwienia dostępu

Portal rekrutacyjny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Jakie umiejętności są najbardziej pożądane przez pracodawców? Jakie kierunki warto studiować?

Jakie umiejętności są najbardziej pożądane przez pracodawców? Jakie kierunki warto studiować?

Jakie umiejętności są najbardziej pożądane przez pracodawców? Jakie kierunki warto studiować?

Wymienienie umiejętności poszukiwanych przez pracodawców jest skomplikowanym zadaniem. Wiele zależy od branży oraz od specyfiki samego przedsiębiorstwa. Istnieją jednak zdolności interdyscyplinarne, przydatne w niemal każdej karierze – które kierunki studiów pomogą je zdobyć?

 

Progress Bar With The Words New Skill Loading, Education Concept

Cechy dobrego pracownika – gdzie je rozwijać?


Cenny pracownik jest przede wszystkim wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie. To osoba sumienna, kompetentna, dobrze zorganizowana, umiejąca działać zarówno samodzielnie, jak i w zespole. Cechuje ją spora elastyczność rozumiana jako zdolność odnajdywania się w różnorodnych sytuacjach, także tych niestandardowych.
Istnieje sporo kierunków studiów rozwijających te umiejętności – w rozbudowanej puli nie powinniście mieć problemów z odnalezieniem tego, co odpowiada Waszym predyspozycjom.

Doradztwo podatkowe

 

Praca w obszarze podatków nie jest dla każdego. Wykonująca ją osoba musi wykazywać się szczególną starannością oraz świetną znajomością zagadnień z obszaru prawa, ekonomii, rachunkowości i finansów.  I to wszystko oferujemy osobom, które zdecydują się podjąć studia na  kierunku doradztwo podatkowe.

Osoba, która zdobyła dyplom z tego zakresu, będzie w firmie otoczona zaufaniem i szacunkiem, co pozwoli jej na budowanie fachowego zespołu lub skuteczne działanie w pojedynkę. Praca czeka na nią wszędzie – w działach księgowych większych firm, w biurach rachunkowych, w instytucjach państwowych oraz w ramach własnej działalności gospodarczej.

Innowacje w biznesie


Pracodawcy poszukują kandydatów samodzielnych, dysponujących najświeższą wiedzą. Jest to niezbędne dla budowania nowoczesnej firmy, bogato czerpiącej ze zdobyczy aktualnych technologii.

Na kierunku innowacje w biznesie nauczycie się łączyć informacje z zakresu ekonomii, finansów, prawa, zarządzania i marketingu, jak również IT, w celu nadzorowania funkcjonowania firm (w tym start-upów oraz z obszaru przemysłu 4.0). Dzięki temu pracę znajdziecie zarówno w przedsiębiorstwach komercyjnych, jak i w podmiotach publicznych.

Marketing i komunikacja rynkowa


Bez skutecznego informowania o ofercie i jej reklamowania, firma ma bardzo nikłe szanse na dłuższe przetrwanie. W tym właśnie miejscu musi wkroczyć specjalista ds. marketingu i komunikacji rynkowej – wybierając ten kierunek, aktywnie kształtujesz swoją przyszłość.

Zarówno tradycyjne, jak i nowe formy reklamy, nie będą miały przed tobą tajemnic. Przełożeni docenią tę wielozadaniowość, a z czasem twój głos przedsiębiorstwie zacznie się liczyć, co przełoży się na solidne wynagrodzenie.

Zarządzanie projektami


Są dwie drogi prowadzące do zostania managerem. Pierwsza to wieloletnia praktyka. Zaznajamianie się ze specyfiką jednego przedsiębiorstwa niesie jednak ryzyko, iż po zwolnieniu należy cały proces zacząć od nowa. Dużo lepszą opcją jest więc zdobycie odpowiedniego wykształcenia.

Kierunek zarządzanie projektami kształci przyszłych kierowników, odpowiedzialnych za szeroko pojęte wdrażanie i analizowanie rozwiązań. Pracodawcy doceniają fachowość kandydata, co najczęściej pozwala na przeskoczenie kilku stopni kariery.

Innowacyjność produktu


Można przyjąć, że środki do spełnienia ogromnej większości potrzeb konsumentów już istnieją. Batalię o klienta wygrywa więc ta firma, która wraz z produktem oferuje wartość dodaną – coś zupełnie nowego. Jako absolwent kierunku innowacyjność produktu, zdobędziesz wiedzę na temat przewag konkurencyjnych i zwiększania popytu na wyroby.

Każde przedsiębiorstwo, aby funkcjonować, musi zarabiać – poprzez sprzedaż swoich wytworów, również niematerialnych. To dlatego kandydaci z dyplomem w tym obszarze już są poszukiwani, a tendencja jest zwyżkowa – wkrótce nie obędzie się bez nich żadna duża, ani średnia firma.

Bankowość i zarządzanie ryzykiem


Specjalistą zarządzania ryzykiem nie może zostać osoba przypadkowa – duża odpowiedzialność wymaga solidnego podkładu naukowego. Podczas studiów na tym kierunku zdobędziecie nie tylko wiedzę, ale także umiejętności (np. w ramach tutoriali i wykładów prowadzonych przez praktyków). Zasady funkcjonowania instytucji bankowych, ekonomicznych, finansowych czy ubezpieczeniowych, staną się dla Was zrozumiałe i logiczne.

Dzięki zdolności analizy współczesnych trendów i danych historycznych staniesz się pożądanym pracownikiem podmiotów z sektora publicznego i prywatnego.

Wśród wielu cech, których szukają pracodawcy, jest też zrozumienie branży, łatwość poruszania się w niej i sprawność wykonywania zadań, wynikająca z dopasowania zawodu do Waszych predyspozycji. Zadowolenie z wykonywanej pracy może być czynnikiem równie mocno wpływającym na jej wybór, co wynagrodzenie. Pamiętajcie o tym, zastanawiając się, jakie kierunki warto studiować. 

 

 

 
 
 
 

 

 
 

Dodaj komentarz