Ułatwienia dostępu

Portal rekrutacyjny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Studia, po których dobrze się zarabia. Sprawdź, co warto studiować!

Studia, po których dobrze się zarabia. Sprawdź, co warto studiować!

Studia, po których dobrze się zarabia. Sprawdź, co warto studiować!

Wybór studiów pod kątem zainteresowania i pasji to dobre rozwiązanie, ale równie ważną kwestią jest to, czy obrana ścieżka kształcenia będzie przyszłościowa i pomoże w znalezieniu perspektywicznego zatrudnienia. Obecnie szkoły wyższe proponują szeroką ofertę edukacyjną, warto więc zastanowić się, który wariant będzie szansą na ciekawą pracę i wysokie zarobki. Absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie mają wiele możliwości w zdobywaniu satysfakcjonującego zawodu. Przedstawmy więc kilka z nich:
Graduation Hat Is Laying On The Coins Pyramid. A Concept Of A High Price For The University Education. Education Icons Background.

Nowy, unikatowy kierunek – Audyt finansowy

Studiowanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na kierunku Audyt finansowy II stopnia zwalnia z egzaminów teoretycznych na biegłego rewidenta. Osoby, które podejmą pracę w tej dziedzinie, mogą liczyć na zatrudnienie w firmach międzynarodowych i rodzimych, związanych z przeprowadzaniem kontroli, rewizji finansowej, badania sprawozdań oraz rzetelności przedstawianych danych majątkowych przez sprawdzaną jednostkę. Dotyczy to przedsiębiorstw zajmujących się audytem, posiadających rozbudowane działy finansowe, świadczących usługi outsourcingu w tym zakresie czy prowadzących działalność na dużą skalę. Absolwenci mogą również założyć własną działalność gospodarczą. Na zarobki powyżej 10 tys. zł może liczyć około 25% najlepszych w tym fachu.

Rachunkowość i controlling wśród perspektywicznych kierunków

Jeśli chcesz zostać analitykiem finansowym, pracować w księgowości, w działach finansowych, być rewidentem czy doradcą podatkowym, to czekają na Ciebie studia Rachunkowość i controlling. Pracy po kierunkach ekonomicznych nie brakuje zarówno w większych miastach, jak i małych miejscowościach. Zarobki zależne są od regionu oraz specyfiki stanowiska. Ambitne osoby mogą wiele osiągnąć w tej branży.

Praca w Human Resources 

Po ukończeniu Zarządzania zasobami ludzkimi można znaleźć zajęcie związane z prowadzeniem rekrutacji i szkoleń, selekcją, doradztwem personalnym i innymi kwestiami dotyczącymi zarządzania i organizacji pracy personelu. Osoba odpowiedzialna za kierowanie zasobami ludzkimi jest niezbędna w wielu podmiotach. Może również świadczyć usługi na własny rachunek, wykonując zlecenia dla różnego rodzaju przedsiębiorstw. Zarobki w tej branży są mocno zróżnicowane, zależą od wielkości i lokalizacji firmy, zakresu usług i doświadczenia specjalisty. Najlepsi zarabiają nawet ponad 20 tys. zł.

Czy jest praca po gospodarce przestrzennej?

Biorąc pod uwagę to, jak wysokie jest zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, inżynieria jakości produktu jest teraz bardzo pożądanym kierunkiem studiów. Jego absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem pracy i mogą liczyć na atrakcyjne zarobki. Wysokość pensji jest uzależniona od zajmowanego stanowiska oraz od doświadczenia zawodowego, a także od wielkości firmy czy województwa. Najmniej zarabiają osoby początkujące, najwięcej seniorzy o statusie eksperta. Najlepiej opłacani inżynierowie procesów produkcyjnych mogą liczyć na zarobki nawet od 10 tys. złotych w górę.

Perspektywiczny kierunek – Bankowość i zarządzanie ryzykiem

Jednym z przyszłościowych kierunków jest Bankowość i zarządzanie ryzykiem. Studia te przygotowują studentów do pracy w charakterze specjalisty z zakresu bankowości i ubezpieczeń. Absolwenci to ekonomiści, orientujący się w zasadach funkcjonowania różnego rodzaju instytucji finansowych. Mogą podjąć pracę w polskich i zagranicznych firmach. Czekają na nich banki, agencje ubezpieczeniowe, fundusze inwestycyjne, domy maklerskie, zakłady ubezpieczeniowe, firmy z branży FinTech, spółki consultingowe oraz różnego rodzaju korporacje, w których mogą wspinać się po kolejnych szczeblach kariery.

Zatrudnienie w logistyce

Logistyka to kierunek, który cieszy się popularnością. Dużym atutem tych studiów są szerokie możliwości zatrudnienia. Dział logistyczny i spedycja to branże ciągle rozwijające się i zapewniające stabilne zatrudnienie. Zarobki są wysokie, a firm świadczących usługi logistyczne z roku na rok przybywa. Jeśli cechuje Cię analityczny umysł, rzetelność, cierpliwość, obowiązkowość i komunikatywność, a także umiejętność planowania oraz dobra organizacja pracy, warto zastanowić się nad wyborem tej ścieżki edukacyjnej.