Ułatwienia dostępu

Portal rekrutacyjny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Studiuj na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i zostań inżynierem

Studiuj na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i zostań inżynierem

Studiuj na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i zostań inżynierem

Młodzi ludzie, którzy stoją przed wyborem kierunku studiów, dzielą się na kilka grup. Są ci, którzy od zawsze wiedzieli, co chcą studiować. Są ci, którzy wiedzą, na której uczelni chcieliby studiować. Są też ci, którzy wybierają miasto – uczelnia i kierunek to sprawa drugorzędna. Są w końcu tacy, którzy wybierają studia, kierując się aktualnymi trendami i zapotrzebowaniem na rynku pracy. Do której z nich należysz?
Zębatki

Kiedy obserwujemy, co dzieje się aktualnie na świecie, może się wydawać, że przyszłość nie rysuje się zbyt optymistycznie. Jednak, kiedy zajrzymy nieco głębiej, zauważymy, że coraz więcej ludzi chce mieć realny wpływ na to co dzieje się wokół i przyczyniać się do pozytywnej zmiany. Modyfikują więc swój styl życia, dietę, zachowania konsumenckie. Minimalizm, wegetarianizm czy weganizm, życie w duchu zero czy less waste, ale także po prostu bardziej świadome robienie zakupów. Coraz częściej patrzymy, skąd pochodzą i jaki ślad węglowy i wodny pozostawiają konkretne produkty, sprawdzamy ich skład, certyfikaty i to czy są cruelty free, z czego i jak zostały zrobione, a także kupujemy produkty droższe, lecz lepszej jakości, aby posłużyły nam dłużej. Tę zmianę zauważają również producenci i usługodawcy, którzy coraz bardziej świadomie zaczynają odpowiadać na realne potrzeby konsumentów, zatrudniają specjalistów od jakości produktu i starają się go udoskonalić.

Jeśli ty też chcesz mieć wpływ na realną zmianę i przyszłość naszej planety…

Jeżeli ważna jest dla Ciebie jakość kupowanych produktów…

Chcesz studiować nowoczesny, interdyscyplinarny kierunek, który nie będzie cię ograniczał do jednej drogi zawodowej, a da Ci możliwość wyboru spośród wielu ścieżek kariery, a także, co w obecnych czasach jest bardzo istotne – swobodnej zmiany tej ścieżki…

W końcu, sprawi, że będziesz nie tylko najlepszym ekonomistą wśród inżynierów, ale też najlepszym inżynierem wśród ekonomistów…

Wybierz kierunek Inżynieria jakości produktu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

To na Uniwersytecie Ekonomicznym nie studiuje się tylko ekonomii? Oczywiście, że nie. Choć UEK to największa uczelnia ekonomiczna w Polsce, która oferuje szeroki wybór kierunków ekonomicznych, możesz na niej studiować również kierunki inżynierskie.

 

Dlaczego więc powinnaś/powinieneś wybrać Inżynierię jakości produktu? To kierunek studiów, który łączy ze sobą wiedzę z zakresu nauk o zarządzaniu i jakości z podstawami nauk przyrodniczo-technicznych i ekonomicznych. To właśnie ta interdyscyplinarność w połączeniu z różnorodnością zajęć – od wykładów teoretycznych, przez zajęcia laboratoryjne, po praktyki w prosperujących przedsiębiorstwach, gdzie student jest członkiem zespołu, pracuje pod okiem ekspertów, pozwala na zdobycie doświadczenia, gwarantującego przyszłe zatrudnienie.

 

No dobrze, ale czego tak naprawdę będę się uczyć? Studiując Inżynierię jakości produktu, nauczysz się w jaki sposób kształtować jakość produktu, zaczynając od doboru surowca, poprzez zastosowanie odpowiedniej technologii wytwarzania, jednocześnie dbając o środowisko przyrodnicze. Dowiesz się, jak funkcjonuje rynek i marketing produktów i usług, jak analizować i oceniać jakość produktów i usług, jakie czynniki warunkują jakość produktu w pełnym cyklu jego życia rynkowego oraz jak produkt może i powinien się rozwijać (jak można go udoskonalić), w poszczególnych fazach, biorąc pod uwagę zmieniające się warunki techniczne, ekonomiczne, ekologiczne czy prawne, aby zaspokoić zmieniające się potrzeby konsumenta, które również nauczysz się badać.

 

A kim będziesz, kiedy doroś… ukończysz kierunek Inżynieria jakości produktu? Studia na tym kierunku kształtują umiejętności i kompetencje inżynierskie, menedżerskie oraz badawcze. Kończąc studia I stopnia otrzymasz tytuł zawodowy inżyniera i będziesz mogła/mógł wykonywać zawód:

 • inżynier jakości produktu
 • menedżer produktu
 • pełnomocnik ds. zarządzania jakością
 • specjalista ds. rozwoju produktu.

To niezwykle istotne w czasach, w których pewien rodzaj elastyczności zawodowej stał się normą. Tak szeroki zakres pozwala na podjęcie pracy w wielu różnorodnych miejscach:

 • przedsiębiorstwach produkcyjnych różnych branż i sektorów gospodarki
 • działach produkcji, marketingu, reklamy i jakości
 • firmach handlowych, usługowych i sieciach sprzedaży
 • jednostkach certyfikujących jakość produktów
 • laboratoriach badawczych i pomiarowych.

Co również istotne, kończąc kierunek Inżynieria jakości produktu I stopnia, możesz uzyskać uprawnienia asystenta i pełnomocnika systemu zarządzania jakością potwierdzone certyfikatem Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji.

To nie wszystko! Nie zapominajmy, że jesteśmy w Krakowie. Studia na UEK to wspaniała okazja do zasmakowania życia studenckiego – tego akademickiego, np. poprzez członkostwo w licznych kołach naukowych, które pozwolą na kształtowanie i rozwój własnych zainteresowań naukowych, poznanie ludzi o podobnych pasjach, nawiązanie pierwszych kontaktów, które przydadzą się w późniejszym życiu zawodowym, ale także tego prywatnego – w którym możesz korzystać z bogatej oferty kulturalnej, ale też doświadczyć niesamowitej atmosfery nocnego Kazimierza, Rynku Głównego czy Bulwarów Wiślanych.

A co z magistrem? Studia inżynierskie pozwalają na zakończenie edukacji na wybranym kierunku po uzyskaniu dyplomu I stopnia – studia stacjonarne i niestacjonarne. W przypadku kierunku Inżynieria jakości produktu to 7 semestrów (3,5 roku). Możesz jednak zdecydować się na kontynuację nauki na studiach magisterskich II stopnia (to już tylko 3 semestry, 1,5 roku), wybierając jedną z trzech specjalności:

 • Menedżer produktu kosmetycznego,
 • Menedżer zrównoważonego rozwoju produktu,
 • Menedżer jakości i bezpieczeństwa produktu.

A jeśli nie do końca zainteresował Cię ten kierunek, i bardziej niż na produkcie chciałbyś się skupić na procesie jego produkcji to sprawdź co oferuje kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji, który w 2020 roku otrzymał certyfikat Studia z przyszłością.

To kolejny interdyscyplinarny kierunek studiów prowadzony przez Instytut Nauk o Jakości i Zarządzania Produktem, który łączy nauki o zarządzaniu i jakości z podstawami nauk inżynieryjno-technicznych.

Studiując Zarządzanie i inżynierię produkcji, dowiesz się, jak przebiega prawidłowy proces produkcji i jakie warunki technologiczne, ekonomiczne, finansowe oraz prawne musi spełniać. Nabędziesz kompetencje menedżerskie i organizacyjne, które pozwolą ci stać się specjalistą ds. przygotowania i zarządzania procesami produkcyjnymi – od fazy projektowania po etap komercjalizacji. Dzięki temu będziesz mogła/mógł wykonywać zawód:

 • menedżer produkcji
 • inżynier organizacji i planowania produkcji
 • specjalista ds. organizacji i rozwoju przemysłu
 • metrolog
 • inżynier ds. optymalizacji procesów

Kto będzie chciał cię zatrudnić:

 • przedsiębiorstwa produkcyjne z różnych obszarów gospodarki
 • jednostki badawczo-rozwojowe
 • działy przygotowania produkcji, marketingu, logistyki, zbytu
 • organizacje otoczenia biznesu, wymagające wsparcia z zakresu zarządzania produkcją

Z takim wykształceniem świat stoi przed Tobą otworem!

Dlaczego UEK? UEK to studia na ponad 30 kierunkach. To możliwość uzyskania tytułu inżyniera, magistra, kontynuacji nauki na studiach podyplomowych i MBA, studiowania w języku polskim i angielskim, wyjazdu na wymianę, staż i praktyki zawodowe do jednej z 200 uczelni z całego świata i zdobycia podwójnego dyplomu. Tu nie studiuje się dla studiowania. Po ukończeniu UEK absolwent jest gotowy do podjęcia pracy zawodowej – aż 85% studentów UEK znajduje pracę już w trakcie studiów.

Nie czekaj! Instytut Nauk o Jakości i Zarządzania Produktem zaprasza.

Dodaj komentarz