Ułatwienia dostępu

Portal rekrutacyjny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Znajdowanie nowych znajomych na studiach – najlepsze sposoby i miejsca do szukania towarzystwa

Znajdowanie nowych znajomych na studiach – najlepsze sposoby i miejsca do szukania towarzystwa

Znajdowanie nowych znajomych na studiach – najlepsze sposoby i miejsca do szukania towarzystwa

Studia to czas intensywnego zgłębiania wiedzy, stresu egzaminacyjnego oraz podejmowania pierwszych kroków w kierunku zawodowego rozwoju. Nauka – tak, ale nie tylko nią się żyje. Niektórzy twierdzą, że jeszcze ważniejsze jest poznawanie nowych ludzi, mogących okazać się przyjaciółmi nawet na całe życie. Nie da się ukryć, że ten okres to świetna okazja do budowania relacji oraz nawiązywania kontaktów. Chcesz wiedzieć, jak i gdzie znaleźć znajomych na uczelni? Chętnie Ci podpowiemy!

Group Of Happy Students On Color Background

Zaangażuj się w działalność samorządu studenckiego

Udzielając się w samorządzie studenckim, można połączyć przyjemne z pożytecznym. Bycie członkiem najważniejszej studenckiej organizacji na uczelni to doskonała okazja do tego, aby mieć wpływ na decyzje dotyczące zajęć czy programów nauczania, a także do poszerzenia swoich kompetencji. Samorząd realizuje wiele ciekawych projektów i inicjatyw, m.in. juwenalia czy obozy integracyjne dla studentów pierwszego roku. Aktywny udział w nim sprawia, że stajemy się rozpoznawalni i cieszymy renomą pośród rówieśników. Przy okazji możemy poznać wspaniałych, ambitnych oraz równie zaangażowanych ludzi, z którymi – dzięki wspólnym celom – stworzymy zgraną grupę..
 

Dołącz do uczelnianych kół naukowych

Zapisanie się do koła naukowego może być świetnym sposobem na poznanie nowych znajomych z uczelni. To niepowtarzalna okazja do zbudowania relacji z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, którzy pragną rozwijać swoje pasje, brać udział w ciekawych projektach, a przy okazji dobrze się bawić. Tym bardziej że wybór jest dość spory, a do tego możesz należeć do kilku kół jednocześnie. Dzięki temu masz szansę znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, co w dodatku wcale nie musi być związane z Twoim kierunkiem studiów.

Zapisz się do sekcji AZS

Studia to również czas na aktywność fizyczną. Można zaangażować się w działalność Akademickiego Związku Sportowego, skupiającego osoby trenujące różne dyscypliny (na UEK funkcjonuje ponad 20 sekcji). Nawet jeśli jesteś introwertykiem i najbardziej lubisz siedzieć w domu, oglądać seriale i grać w gry komputerowe, czasem warto się przełamać. Dołączenie do AZS to okazja, aby poznawać ludzi, dla których aktywność fizyczna to ważny aspektem życia. Przy okazji będziesz mógł/mogła utrzymać formę — szkoda zmarnować taką szansę!

Zostań członkiem akademickiego koła PTTK

Najłatwiej nawiązywać więzi z osobami dzielącymi Twoje zainteresowania. Przynależność do akademickiego klubu turystycznego PTTK pozwala na oddawanie się wspólnej pasji, czyli trekkingowi i wędrówkom po górach czy bezdrożach. Wszyscy, którym bliska jest ta forma aktywnego spędzania czasu, mogą włączyć się w działalność koła. Członkami organizacji są pozytywnie zakręceni ludzie, podzielający zamiłowanie do gór oraz pieszych wędrówek. Wspólne wyjazdy zapadają w serca i pamięć, ale koło PTTK nie kończy się na rajdach czy też cyklicznych wycieczkach. To także wspólne wyprawy rowerowe, wyjścia na łyżwy, do kina lub na slajdowisko. Ciekawi ludzie, świetna atmosfera, podróże, przygody – słowem: wspaniały czas.

Marzysz o śpiewaniu? Zapisz się do chóru!

Jeśli chcesz znaleźć nowych znajomych, po prostu angażuj się w różne projekty, które mogą poszerzyć Twoje grono towarzyskie. Studia stwarzają wiele okazji sprzyjających integracji. Jeżeli masz artystyczną duszę i lubisz śpiewać, jesteś w korzystnej sytuacji, bo możesz zapisać się do chóru akademickiego. Dzięki temu zyskasz szansę, by rozwijać swój talent wokalny, a przy okazji budować dobre relacje z innymi. Bądź otwarty/a na nowych ludzi. Czasami wystarczy przełamać się i zagadać.

 
 

Dodaj komentarz