Ułatwienia dostępu

Portal rekrutacyjny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Europeistyka i stosunki międzynarodowe – studia dla ludzi ciekawych świata

Europeistyka i stosunki międzynarodowe – studia dla ludzi ciekawych świata

Europeistyka i stosunki międzynarodowe – studia dla ludzi ciekawych świata

Kierunki interdyscyplinarne cieszą się dużą popularnością. Przed absolwentami otwierają szerokie możliwości znalezienia zatrudnienia. Są to studia dla osób ciekawych świata, ambitnych, które nie boją się wyzwań i szukają możliwości, aby realizować swoje pasje. Jeśli interesujesz się tematyką związaną z ekonomią, prawem, naukami politycznymi i społecznymi, to Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie ma dla Ciebie interesującą ofertę kształcenia.
Europe Education Knowledge Learning Study Abroad International I

Europeistyka – kierunek dla dociekliwych 

Marzysz o pracy w strukturach administracji unijnej? Jeśli interesujesz się zjawiskami politycznymi, gospodarczymi i społecznymi, które rozgrywają się na naszym kontynencie, śledzisz zachodzące zmiany, analizujesz problemy społeczne, wysuwasz wnioski i lubisz przewidywać, Europeistyka to doskonały kierunek dla Ciebie. Wciąż zmieniający się ład międzynarodowy wymaga ciągłego aktualizowania wiadomości i ciekawości świata.

Nabyte w toku studiów kompetencje pozwalają odnaleźć się w nowej rzeczywistości i ocenić wpływ uwarunkowań historycznych na daną sytuację. Absolwenci umieją prognozować przebieg zjawisk społecznych i politycznych. Dopasowanie programu kształcenia do potrzeb rynku pracy zwiększa szanse na znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia.

Kariera po ukończeniu Stosunków Międzynarodowych

Innym kierunkiem, który sprzyja umiejętności analizowania zjawisk zachodzących we współczesnym świecie, są Stosunki Międzynarodowe. Absolwenci studiów mogą podjąć pracę w firmach i instytucjach działających w środowisku wielokulturowym. Zatrudnieni w tej branży badają stosunki między państwami na gruncie gospodarczym, prawnym, finansowym, kulturowym i naukowym. Czekają na nich urzędy Unii Europejskiej, placówki dyplomatyczne, biura i organizacje międzynarodowe, konsulaty, instytucje finansowe, firmy spedycyjne, mass media.

Dla kogo kierunek Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze?

Będąc absolwentem Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych, jest się przygotowanym do podjęcia pracy w rozmaitych przedsiębiorstwach współpracujących z zagranicą, a także w instytucjach i organizacjach międzynarodowych. Procesy globalizacyjne, handel międzynarodowy, integracja ekonomiczne i stosunki finansowe między państwami to dziedziny, którymi powinny interesować się osoby chcące kształcić się na studiach o tym profilu. To branża dla osób ciekawych zjawisk zachodzących między różnymi podmiotami gospodarczymi, mają analityczne zdolności, potrafią myśleć i działać strategicznie, a przy tym odznaczają się komunikatywnością.

Turystyka i Rekreacja dla miłośników podróży

Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja to świetny wybór dla osób, które chcą zdobywać wiedzę na temat relacji międzykulturowych, fascynuje je świat i podróże. Pracując w tej branży, trzeba mieć kompetencje miękkie, być komunikatywnym, charyzmatycznym i otwartym na ludzi. Ważna jest umiejętność nauki języków obcych. Na absolwentów czeka zatrudnienie między innymi w turystyce, hotelarstwie, gastronomii, biurach podróży, czy agencjach eventowych. Możesz zostać pilotem wycieczek lub jeśli lubisz dzieci i chętnie się nimi zajmujesz, znaleźć pracę jako animator w ośrodkach turystycznych.

Dodaj komentarz