Ułatwienia dostępu

Portal rekrutacyjny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Poznaj życie studenckie w Krakowie

Poznaj życie studenckie w Krakowie

Poznaj życie studenckie w Krakowie

Studia to ważny okres w życiu każdego człowieka. To nie tylko pięć lat intensywnej nauki oraz poszukiwania swojej drogi zawodowej, ale też czas doświadczania przygód i nawiązywania nowych znajomości. Wiele osób wyjeżdża na studia do innego miasta, aby zdobywać wykształcenie na tej jednej, wymarzonej uczelni. Jednym z najważniejszych ośrodków edukacyjno-naukowych w Polsce jest Kraków. Wybierasz się na studia do stolicy Małopolski? To miasto ma tak wiele do zaoferowania studentom, że bez problemu się tu odnajdziesz!
ŻycieStudenckie

Studia w Krakowie – dlaczego warto?

Kraków jest drugim co do wielkości — zaraz po Warszawie — ośrodkiem akademickim w kraju. Uczy się tu prawie 200 tys. młodych ludzi z całego świata, co odpowiada społeczności sporego miasta. W Krakowie funkcjonuje kilkanaście publicznych i niemal tyle samo niepublicznych szkół wyższych. W zestawieniu najlepszych uczelni znalazł się m.in. Uniwersytet Ekonomiczny, który prowadzi studia na czterech wydziałach, oferujących kilkadziesiąt kierunków kształcenia. Krakowski UEK to nowoczesna placówka naukowo-dydaktyczna z tradycjami sięgającymi 1925 roku. Jest to jedna z najlepszych uczelni o profilu ekonomicznym w Polsce, charakteryzująca się szeroką gamą wykładanych przedmiotów z różnych dziedzin: ekonomii, prawa, historii, socjologii, marketingu czy turystyki i rekreacji.

Studia w Krakowie realizowane są na bardzo wysokim poziomie. Uczelnie zapewniają doskonałą bazę dydaktyczno-naukową oraz świetnych wykładowców, wśród których jest wiele cenionych osób ze świata nauki i biznesu. Kraków wyróżnia się na tle innych miast nie tylko gwarancją najwyższego poziomu kształcenia, ale także niezliczonymi i różnorodnymi atrakcjami, z których studenci mogą korzystać przez cały rok akademicki.

Jakie jest życie studenckie w Krakowie?

W stolicy województwa małopolskiego nie sposób się nudzić. To miejsce zlokalizowane w jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów turystycznych kraju, z bogatą polską tradycją, a jednocześnie śmiało spoglądające w przyszłość. Kraków bez wątpienia ma swój klimat. Panuje tu wyjątkowa atmosfera, której nie znajdziecie nigdzie indziej. Ogromnym atutem tego prężnie rozwijającego się ośrodka kulturalnego, naukowego i uniwersyteckiego jest niezwykle różnorodna oferta mieszkaniowa: akademików, mieszkań i pokoi do wynajęcia. Nie zapominajmy oczywiście o tym, że czeka tu na Ciebie też mnóstwo rozrywek. Kultura, muzyka, sport, imprezy, koncerty, festiwale – to tylko niektóre z wielu opcji, jakie proponuje młodym ludziom to niezwykle żywe i dynamiczne miasto.

Mnóstwo ciekawych i niezwykłych miejsc do odkrycia, a także pełno kawiarni, barów i pubów sprawia, że Kraków jest idealnym miejscem do życia dla młodych. Tutaj każdy może znaleźć coś dla siebie. Wiele osób docenia również to, że Małopolska od dawna plasuje się w czołówce regionów o najniższym bezrobociu. Młodzi ludzie chętnie decydują się na zamieszkanie w Krakowie ze względu na jego stabilną sytuację ekonomiczną oraz rozwiniętą infrastrukturę biznesową. Na terenie miasta działają zarówno duże zakłady produkcyjne, jak i wielkie firmy i korporacje o zasięgu międzynarodowym. W Krakowie da się znaleźć pracę praktycznie w każdej branży. Pracodawcy chętnie zatrudniają studentów, dlatego możesz jednocześnie uczyć się i pracować. Zebrane w ten sposób doświadczenie zawodowe z pewnością przyda się w przyszłości.

Zniżki dla studentów w Krakowie

Mieszkasz i studiujesz w Krakowie? Możesz wyrobić sobie Kartę Krakowską, która – oprócz tańszych biletów okresowych komunikacji miejskiej i aglomeracyjnej – zapewnia też zniżki u partnerów komercyjnych tego programu. Dodatkowo dokument ten uprawnia do zniżek w wielu instytucjach miejskich oraz firmach prywatnych. Benefity z tytułu posiadania karty można otrzymać w takich obszarach jak kultura, sport i rekreacja, wychowanie i oświata, zdrowie, gastronomia, sklepy oraz usługi. Dzięki Karcie Krakowskiej sporo „kasy” może zostać w Twojej kieszeni, dlatego zdecydowanie warto się nią zainteresować.

Dodaj komentarz