Ułatwienia dostępu

Portal rekrutacyjny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Pasja czy pieniądze? Jak wybrać dobre studia (dla siebie)

Pasja czy pieniądze? Jak wybrać dobre studia (dla siebie)

Pasja czy pieniądze? Jak wybrać dobre studia (dla siebie)

Praca i samodzielność czy kontynuacja nauki na studiach II stopnia – to dylemat, przed którym co roku stają świeżo upieczeni inżynierowie i licencjaci. Absolwenci studiów pierwszego stopnia z jednej strony chcieliby poświęcić czas na dalszą edukację, z drugiej opcja znalezienia pracy i zarabiania pieniędzy jest kuszącą perspektywą. Ukończenie studiów II stopnia to możliwość poszerzenia wiedzy o kolejne obszary oraz szansa zdobycia unikalnego zestawu umiejętności cenionych przez pracodawców.
Kontynuacja nauki na studiach drugiego stopnia nie wyklucza zdobywania doświadczenia zawodowego. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze specjalności warto postawić na perspektywiczne obszary, będące wstępem do przyszłej kariery. Jaki kierunek wybrać, aby z powodzeniem połączyć realizację własnych pasji z dobrze płatną pracą zarobkową? Oto lista przyszłościowych i opłacalnych kierunków, które można studiować na UEK w Krakowie.
Pasja Czy Pieniadze

Turystyka i rekreacja

Jesteś osobą ciekawą świata i chciałbyś połączyć swoją pasję do poznawania nowych miejsc z przyszłą pracą zawodową? Podejmij naukę na studiach II stopnia o specjalności Turystyka i rekreacja. To pasjonujący kierunek, który pomoże Ci uzyskać kluczowe kompetencje i umiejętności menedżerskie z zakresu organizacji i obsługi ruchu turystycznego. Studia II stopnia otworzą Ci drogę do awansu zawodowego i przygotują Cię do pracy na globalnym rynku turystycznym. Ukończenie studiów na kierunku Turystyka i rekreacja otworzy przed Tobą możliwości zdobycia świetnej pracy w branży turystycznej. W Krakowie jest bardzo duże zapotrzebowanie na absolwentów tego kierunku. Osobom, które mają tytuł magistra, łatwiej jest znaleźć zatrudnienie na stanowisku zgodnym z wykształceniem. W dodatku większość pracodawców, mając do wyboru kandydata z licencjatem i kandydata po studiach magisterskich, z reguły wybiera tego drugiego.

Logistyka

Jesteś na etapie wyboru studiów drugiego stopnia i nie wiesz, czym kierować się przy podejmowaniu ostatecznej decyzji? Warto pomyśleć o tym nie tylko pod wpływem mody i rankingów, ale też w odniesieniu do rynku pracy. A ten, jak wiadomo, jest zmienny i wymaga od specjalistów szybkiego nabywania nowej wiedzy i podnoszenia swoich kompetencji. Zawodem, który zyskuje w ostatnich latach na popularności i daje ciekawe możliwości rozwoju, jest logistyk. Absolwenci studiów wyższych o kierunku Logistyka mogą z powodzeniem szukać pracy w przedsiębiorstwach, w tym międzynarodowych firmach transportowych czy portach lotniczych. Uzupełniające studia magisterskie na kierunku Logistyka pozwalają podnieść poziom wykształcenia i dają sporą szansę na wyspecjalizowanie się w wąskiej dziedzinie. Jeśli chcesz pracować w branży logistycznej, doświadczenie możesz zdobywać już w trakcie nauki na uczelni. Pomocne w tym będą praktyki oraz różnego rodzaju staże.

Europeistyka

Studia drugiego stopnia na kierunku Europeistyka to doskonały wstęp do przygody z pracą w międzynarodowym środowisku. Absolwenci zdobywają solidną wiedzę z zakresu ekonomii, prawa, socjologii, politologii i stosunków międzynarodowych. Jednym z argumentów za wyborem studiów magisterskich jest dbanie o swoją zawodową przyszłość. Analizując sytuację na rynku pracy wyraźnie widać, że zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny jest obecnie bardzo wysokie. Podczas studiów II stopnia można zwiększyć swoje szanse na znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia w przedsiębiorstwach krajowych funkcjonujących na rynkach europejskich, przedsiębiorstwach europejskich oraz korporacjach międzynarodowych. Specjalności w ramach kierunku Europeistyka to Menedżer Projektów Europejskich oraz Biznes i Współpraca na Rynku Europejskim.

Przedsiębiorczość i Innowacje w Gospodarce

Kierunkiem studiów o profilu praktycznym jest Przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce. Na drugim etapie kształcenia studenci mogą dokonać wyboru specjalności: Innowacje w Gospodarce lub Przedsiębiorczość i Finansowanie Biznesu. Nawet jeżeli pierwsze kroki zawodowe dopiero przed Tobą, kształcenie na kierunku Przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce otwiera szerokie możliwości rozwoju i poznania potencjalnych pracodawców. Absolwent jest przygotowany do pracy m.in. w krajowych i międzynarodowych przedsiębiorstwach jako menedżer specjalista, w firmach konsultingowych jako doradca oraz w instytucjach administracji rządowej i samorządowej jako specjalista. Jedną z możliwości pracy po ukończeniu studiów na tym kierunku jest także założenie i prowadzenie własnej firmy.

Zarządzanie Projektami

Celem studiów na kierunku Zarządzanie projektami jest zapewnienie przygotowania teoretycznego i praktycznego do podejmowania zadań z zakresu zarządzania projektami w przedsiębiorstwach i urzędach. Kierunek przygotowuje do objęcia pracy na stanowisku managerów, konsultantów oraz członków zespołów projektowych. W trakcie studiów studenci mają możliwość uczestniczenia w projektach badawczych, a także współpracy z przedsiębiorstwami mającymi swoją siedzibę w Krakowie. Studia na kierunku Zarządzanie projektami są odpowiedzią na stale rosnące zapotrzebowanie rynku na specjalistów posiadających kompetencje z zakresu zarządzania. Nawet świeżo upieczeni absolwenci mają dużą szansę na znalezienie atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy.

Bankowość i Zarządzanie Ryzykiem

Kierunkiem zapewniającym wszechstronne przygotowanie do działania w instytucjach sektora bankowego, sektora ubezpieczeniowego i szeroko rozumianego sektora pośrednictwa finansowego jest Bankowość i zarządzanie ryzykiem. To studia, podczas których uczestnicy pozyskują pogłębioną wiedzę z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstw w skali mikro- i makroekonomicznej. Absolwenci tego kierunku będą wysoko wykwalifikowanymi specjalistami z dziedziny bankowości i ubezpieczeń, a także ekonomistami doskonale znającymi zasady funkcjonowania gospodarki. Po studiach można pracować m.in. w bankach oraz firmach ubezpieczeniowych i pośrednictwa finansowego.

 

Dodaj komentarz